| LoveMyTeddy a întrebat:

Exista personaje principale, secundare, episodice si? Stiu ca erau unele care nu participau la actiune, doar "priveau" sa zic asa.
Cum se numeu?

Răspuns Câştigător
| LexaPerplexa a răspuns:

Figurate. Ele nu iau parte la actiune, dar naratorul precizeaza ca ar fi prezente.

5 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Reflectoare cumva?

| relian a răspuns:

Figuranti.Aia sint doar de decor prin filme, acolo sa vada ca sint oameni chestii trestii.Un film cu cit are mai multi figuranti cu atit pare mai real, desigur si este si mai scump de produs ca va trebuie sa platesti pe toti acei figuranti.

| amuzanta a răspuns:

Episodice

| andy95summer a răspuns:

Figurate

| LoveMyTeddy explică:

Am gasit ceva pe net...
Dintre centrale, periferice si titulare stiti care poate fi?