| Nevermindd a întrebat:

Exista un termen, o teorie conform careia omul nu are acces la cunoasterea absoluta. Nu imi amintesc nicicum acest termen. M apoate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cenzura transcendenta de blaga?

| Nevermindd explică (pentru anonim_4396):

M-am incurcat putin. Nu am stiut cu exactitate explicatia termenului si nu am descris corect. Cuvantul pe care il cautam este "agnosticism". Am dat un search pe google dupa "cenzura transcedentala". E interesant si ma intereseaza. Multumesc.

| happy31animation a răspuns:

Nu, nu cred

| KaSS a răspuns:

Nu, nu cred. Poti cauta documentare de acest gen.

| Răzvan022014 a răspuns:

Da, există o terorie adevărată, se numește să stai in bibliotecă de dimineață pănă seara, non-stop și să citești toate cărțile de acolo, iar tot din acele cărți vei descoperi că vei dobăndi cunoașterea absolută abia atunci cănd vei fii în pragul morții apoi imediat după moarte! Dar la ce îti ajută cunoașterea absolută? Nu poți asculta manele fără cunoaștere absolută? Nu cade bien la stomac Nicolae Guță dacă nu e' cunoașterea absolută? tongue