| sorin_7050 a întrebat:

"Exista viata inainte de moarte?"

10 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştii...eu recent m-am gândit la ceva anume:
Nu mori atunci când închizi ochii pentru ultima dată şi ajungi sub pământ, ci mori atunci când nu mai ai pentru ce trăi, când nu mai există bucurii şi totul este doar o rutină. Pornind de la aceste lucrururi, TU crezi că există viaţă înainte de moarte?

| AvalohAlyn a răspuns:

Categoric.Sunt multe dovezi.

assiris
| assiris a răspuns:

Da, înainte de moarte exista viață. Cred ca ai pus greșit întrebarea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu poti sa mori daca nu esti viu. Moartea inseamna incetarea vietii. Raspuns afirmativ.

| iri a răspuns:

Nu. Parerea mea.

| claw_4117 a răspuns:

Există 2 răspunsuri la această întrebare ambele pozitive.
1. Dacă e să analizăm fiecare cuvânt în parte, răspunsul este evident da.
2. Însă consider că adevărata viaţă începe atunci când efectiv trăieşti totul la o intensitate ridicată, când eşti pregătit să simţi totul aşa cum este fără a trece prin filtrul minţii. Iubirea spre exemplu. Astfel de momente sunt întâlnite, în ultimele clipe ale vieţii.

| misiik a răspuns:

O clipa, viata inainte de moarte da, exista, acum ce faci nu traiesti.

| AlecSSyA a răspuns:

Da exista si inainte si dupa moarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi trupul moare, sufletul nuhappy. deci da, viata asta este doar o pregatire pentru ceea ce va urma dupa moartebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai "viata inainte de moarte"este viata pe care o traim acumlaughingrolling on the floor deci categoric, existawinking. Si viata dupa moarte exista, deoarece sufletul este nemuritorwinking.