| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre padurile tropicale si alea ecuatoriale? si tropical rainforest inseamna padure tropicala? pentru atunci cand caut in engleza despre paduri ecuatoriale imi da o gramada de chestii cu tropical rainforest...mersibig grin

1 răspuns:
| FanMovie a răspuns:

Rainforest tropical înseamnă pădure tropicala. Eu nu sunt sigura, dar nu prea cred ca exista vreo diferenta între cele doua... Poate doar numele sau locatia. De ce nu cauți pe net? Sau ai căutat deja...

big grin funditză? big grin