| Cristidg a întrebat:

Explicati-mi care este diferenta intre mate-info si chimie-biologie.

3 răspunsuri:
| Teresa a răspuns:

In primul rand nu exista chimie-biologie exista mare-info(matematica-informatica) si stiinte(chimie biologie si fizica) pai la mate- info faci cam 5 ore de mate 4 de romana 4 de informatica 3 fizica 2 chimie 2 bilologie 2 sport si restul orelor cate una si la stiinte faci si matematica(daca vrei sa scapi de mate du-te la filologie) si din a 11-12 sa faci mai multe ore de stiinte si ma rog difera materiile la care dai bac/teze

| Locre a răspuns:

Mai @Cacao, ba uite ca exista bio-chimie pentru ca asa i se mai zice nu prea se foloseste forma asta "Stiinte ale naturii" ca suna prea pompos si i se zice simplu Bio-chimie pentru ca astea sunt materiile principale(cica). Pai intr-a 9a facem 4 h/saptamana ca cei de la mate-info si avem aceleasi manuale, deci sa nu te miri daca te vei simti ca si cum ai fi la mate-info.Romana-4H,franceza-2,engleza-2,TIC- 2 ore si o ora de info, logica-1h/saptamana, bio-2h, chimie-3h, fizica-3h(depinde si de optional aici), sport-1h/saptamana, muzica...eu fac asa 1h/saptamana muzica si saptamana care vine 1h desen, geogra-1h/saptamana, istorie -II- ca geogra, 1h de religie si un optional.Eu ti-am zis de bio-chimie.Stii probabil teoretic par a fi multe diferente, dar in realitate e fix pe dos, deci sa nu te miri ca te vei simti ca la mate-info.

| Locre a răspuns:

Cat despre informatica diferenta e ca de la cer la pamant dintre Mate-info intesiv! si bio-chimie.