| claw_4117 a întrebat:

Fac fizica cu cea mai rea profesoara din liceu, care i s-a pus pica pe mine si ma asculta aproape ora de ora iar cand o face ma tine numai in misto-uri. Probabil va intrebati ce am facut ca sa ajung in situatia asta? Am lipsit foarte mult de la scoala (am avut multe olimpiade) iar cand a fost vorba sa ma duc la concursuri la fizica, am participat, iar pentru ca am luat mentiune profesoara mi-a pus nota 10. Iar eu cum sunt lenes in fire m-am bazat pe acea nota...si nu prea am mai invatat (recunosc a fost o mare greseala dar trebuie sa o repar).

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Asa si.intrebarea ta este happy?
parerea mea este sa nu ii canti in struna, las-o in voia ei "sa-si faca damblaua" u dovedeste`i ca nu-i porti pica si comporta`te cu ea ca si cand materia ei ar fi preferata ta.bine acum trebuie sa pui un pic mana si pe caietzelul ala prafuit din colt, de fizica, in 2 cuv dovedeste-i k esti un elev eminent.si asa poate va mai imprieteniti happy [nu-i dovedi nici o clipa k iti este antipatica, ea de abia asteapta sa-i dai cateva motive.winking ]

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca ai luat mentiune la un concurs de fizica inseamna ca si tu esti destept si profesoara e buna. Daca te asculta ora de ora si te ironizeza e pentru ca nu vrea sa te risipesti...

cami
| cami a răspuns:

Gresit krinahee hee. n`ai citit cu atentie.happy eu la fel am spus "sa nu-i cante in struna" ci sa-i demonstreze ca este un elev bun si ca s-a inselat in privinta lui happy

Janina
| Janina a răspuns:

Cere comisie sa te evalueze un alt profesor si o sa demonstrezi ca aia e nebuna si are ceva cu tine, sau mai simplu discuta cu directorul liceului sau cu dirigintele tau.

eileen
| eileen a răspuns:

Invata in continuare si fa-i in ciuda cand stii raspunsul la toate intrebarile ei.

| Krina a răspuns:

Nu trebuie sa "ii canti in struna" si sa te prefaci ca materia ei e preferata ta.Nu am fost niciodata de acord cu "perierea" unui profesor doar pentru a da bine in fata lui.
Straduieste-te sa ii arati de ce esti in stare, invata de fiecare data.La un moment dat o sa se sature sa te tot asculte cand o sa vada ca nu are ce sa-ti faca.
Arata-i cine esti!winking

| gabrielutzu a răspuns:

Poate ca s-a indragostit de tine si te tachineaza ca sa-ti atraga atentia si sa-i pici in plasa...

| claw_4117 explică:

Studiez in Galati.

| cribus a răspuns:

Nu cred ca are ceva personal cu tine, stiind ca ai potential si nu ai mai invatat vrea sa te trezeasca la realitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studiezi cumva in brasov?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumeste-i lui Dumnezeu ca nu te-au exmatriculat pentru absente! Pune mana si invata, macar atat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Figur poti sa indrepti greseala invatand materia... poti incepe de aici : www.fizicaonline.blogspot.com;)

| ion933 a răspuns:

Dar poti sa copiezi la lucrare eu nici o data nu am invatat dar intodeauna am luat 9