| Damian_Petrache_1994 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a si ma gandesc sa dau la engleza japoneza dar nu sunt hotarat inca,daca cineva a fost,sau e la aceasta facultate, v-as fii foarte recunoscator daca mi-ati da cateva informatii in legatura cu ea! am auzit ca este foarte greu in primul` rand, tin sa mentionez ca eu nu stiu o boaba de japoneza si vroiamj sa intreb daca acolo te iau de la 0 sau nu!?!
care este nivelul minim de cunoastere a limbii japoneza? Universitatea din Bucuresti siunibersitatea din Timisoara stiu ca au aceste filiere engleza japoneza!

2 răspunsuri:
| YuukiDream a răspuns:

Eu nu am fost, dar am o cunostiinta care este la liceu la profil engleza-japoneza si vrea sa dea la facultate engleza-japoneza. La liceu pornesti de la 0, la facultate deja trebuie sa stii. Alte detalii nu cunosc, insa stiu un canal pe youtube cu lectii de japoneza:http://www.youtube.com/user/japanesepod101 au si site: http://www.japanesepod101.com/. Nu stiu daca inveti singur te accepta. Probabil va trebui sa dai un test. Oricum, la facultate trebuie sa stii ceva, nu au cum sa te ia de la 0 (acolo o studiezi mai bine). Eu folosesc acele lectii de pe youtube si sunt foarte folositoare. Succes!

| Damian_Petrache_1994 explică (pentru YuukiDream):

Multumesc pentru sfaturi!