| razvan0491 a întrebat:

Buna, urmeaza sa dau bacul si ma intrebam, la Sub 3 la romana ( uman) daca scrii doar incadrarea in curent, tema si viziunea si elemente de structura si limbaj, ce punctaj iei?
Adica eseul fara scene,actiune sau secvente, 1 pagina jumate

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Sunt 30 de puncte la subiectul 3, eu presupun ca poți lua 10 puncte adică un punct! La romana trebuie sa te străduiești sa scrii cât mai mult la fiecare subiect deoarece nu știi cum corecteaza

| razvan0491 explică (pentru LisaJulie):

Multumesc

| razvan0491 explică (pentru LisaJulie):

Pe barem sunt 6 puncte pentru incadrare, 2 pentru precizarea temei si inca 6 pentru elementele de structura si limbaj
adica 14 puncte
secventele au doar 4 puncte pe barem
si aparent daca depasesti 400 de cuvinte primesti si 12 puncte pentru redactare dar pare prea frumos sa fie adevarat asa ca astept raspunsuri de la oameni care au scris la fel la bac si cat au primit ei