| bedifferent105 a întrebat:

Faza asta cu "examenele" din iunie care initial au fost puse in mai, conteaza?! Adica sunt importante pentru mediile de la liceu?! Ma refer la examenele din clasele a 2a si a 6 care se vor da acum.Caci profesorii ne-au spus ca nu conteaza dar parintii ma tot bat la cap sa invat iar eu nu stiu ce sa mai fac. Ajutati-ma! Dau funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te referi la "Evaluarea Naţională" de la clasele a 2-a, a 4-a şi a 6-a happy

Rezultatele obţinute la acestea NU contează DELOC şi notele NU se trec în catalog!
Nici NU au vreo importanţă în admiterea la liceu!

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Mai bine invata, nu stii ce iti pregateste viitorul.