| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor,la liceu nu se dau diplome in fiecare an? Sunt a12a si vreau sa ma las, n-am primit diploma decat de 10 clase. Acu', daca ma las in a12a,primesc de 11 clase sau nu? Mai pe scurt, ce diplome se dau in liceu? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diploma de 10 clase, diploma de 12 clase si diploma de bacalaureat. Atat. Nu fi fraier, orice motive ai avea, e un an totusi. Trece repede, bacul e usor, nu merita sa-ti faci un stres in plus

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu te lasa, mai tarziu o sa regreti.Sunt foarte multi oameni care au renuntat la scoala si acum dupa multi ani, se chinuie si incearca sa termine liceul la seral si frecventa redusa si e greu, ca nu mai ai mintea tanara si ambitia tineretii.
Si de ce sa te lasi daca mai ai atat de putin? Nu cred ca e un efort mare sa termini macar 12 clase si apropo, fara scoala/liceu nu prea poti sa faci nimic, poate doar om de servici pe la blocuri si firme. Vrei asta?
Termina liceul.

Succes

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu primesti!

Noi nici pe alea de 10 clase nu le-am primit pentru ca nu prea ai ce sa faci cu ele...

Am avut colegi care s-au dupa clasa a 10-a, au regretat si s-au intors sa-si termine liceul, altii au renuntat in a 12-a si acum regrete, vor sa se apuce din nou...

E o prostie sa renunti chiar acum, mai e atat de putin.

Poate iei si bacul dupa, cine stie cand ai nevoie sau sa spunem ca nu-l iei, dar daca odata chiar o sa ai nevoie de el te inscri si-l dai, nu mai stai sa faci si clasa a 12-a inca odata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu primesti nimic pentru ca nu au nicio relevanta diplomele alea

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se dau "Diplome" ( pentru fiecare an şcolar )!

Se eliberează :
* Certificat de absolvire a 8 clase
* Certificat de absolvire a ciclului inferior al liceului = Certificat de absolvire a 10 clase
* Certificat de absolvire a liceului = Certificat de absolvire a 12 clase, etc.
Primeşti Diploma de BAC dacă susţi şi promovezi examenele de la BAC ( după ce ai absolvit liceul )!

Dacă renunţi/abandonezi în clasa a 12-a, atunci vei primi doar o Adeverinţă că ai absolvit 11 clase + Foaia Matricolă!

Vezi alte detalii privind actele de studii la linkul :
http://lege5.ro/......niversitar

Toate cele bune!

| CannabisFan a răspuns (pentru bursuc001):

Multumesc,cel mai bun raspuns :* Iti dadeam funda daca raspundeai mai devreme...

| bursuc001 a răspuns (pentru CannabisFan):

Cu plăcere happy

Nu-i problemă de fundă; oricum, am destule - peste 9000 rolling on the floor şi nu am ce face cu ele!
NU răspund pentru funde!
Dacă mă interesa funda, nu mai răspundeam deoarece fundiţa era dată deja happy

O zi frumoasă!

| peperonies a răspuns:

Ba nu-i pasa nimanui daca ai 10 sau 12 clase. important e sa ai s clase.

| CannabisFan a răspuns (pentru peperonies):

Asa am zis si eu...da' nimeni nu ma intelege laughing

| BJK1903 a răspuns:

Salut,diploma de 10 clase se dau dupa ce termini liceul asa ne-a spus diriga si pe langa cea de 10 clase primesti si diploma de BAC(daca l-ai luat). Crezi ca iti crapa capul sa mai faci 7-8 luni de scoala? Vrei sa ajungi la 30-40 de ani la seral? Macar acum sa termini cele 12 clase e spre binele tau si viitorul tau. happy Numai bine

| Ioscaa1 a răspuns:

Altceva decat ca esti un prost nu pot sa spun, mai 5 luni de scoala nu rezisti?

| daianna3 a răspuns:

Primesti diploma de 10 clase atat daca o faci si pe a 12-a primesti si de absolvirea liceului! Nu renunta ca mai ai putin, esti pe ultima suta de metrii si tu renunti?! Ce prostie! Succes