| necunuscutul a întrebat:

Fratilor vreau sa invat sa pronunt si eu corect in franceza imi puteti da niste site-uri unde pot sa imi exersez pronuntia? si niste site-uri cu reguli de pronuntie! sau cd online ceva de unde sa pot sa invat franceza!

P. S daca stiti si site-uri de engleza v-a sunt recunoscator si va dau o steluta sau mai multe!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Incearca InternetPolyglot.Ai acolo toate limbile pamantului. Poti invata si hindi.

| Mjdolhfi a răspuns:

Asta e de engleza www.ivona.com
de franceza nu stiu:(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sait pot sa bag ca sa invat franceza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu frate, cauta si tu prin internet, dar trebuia sa inveti la scoala mai bine, asa cum fac eu.

| aiam a răspuns:

Bre întră în google translate şi scrie ceva pe romînă, apoi tradu în franceză; acolo este o băxă apasă pe ea şi pc va pronunţa pe franceză

| necunuscutul explică:

Da nu e chiar ceea ce vreau eu dar nu stiu. altceva?

| necunuscutul explică:

Si vreau si niste reguli de scriere de ex stiu o regula ca daca sunt 2 verbe care se leaga de accelasi subiect al 2-lea vb trebuie pus la infinitiv!