| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Am voie sa mananc pe strada in Ungaria?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Presupun că trebuie să păstrezi niște limite ale decenței... adică te rog, n-oi fi din mama Ungaria însă cred și eu că n-o să bagi în tine pe străzile Budapestei mititei proaspăt făcuți la granița cu Românica cu muștar tecuci și pâine cu pateu Ardelaul...

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu-mi aduc aminte sa fi vazut pe cineva mancand pe strada la Budapesta. Dar nu cred ca era de la lege, era de la civilizatie, aia nu-s animale, ca romanii...

| fanernest123 a răspuns:

Nu, legea maghiara interzice mancatul pe strada. Pe langa asta, in Ungaria, este o jignire adusa celorlalti cetateni sa mananci pe strada. Sper ca te ajuta!

| beck2804 a răspuns:

Sper ca te referi la un mod de a manca politicos fara sa mergi cu oala de ciorba pe strada si sa plescai laughing). Poti manca un sandwich sau ceva usor, un mar, o para, dar in limita bunului simt.

| vinoACASAcuMINE explică (pentru beck2804):

EU vreau sa mananc cu tigaia!

| beck2804 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Si cu polonicul te rog laughing