| InsaneAciD a întrebat:

Fundă! La liceul economic cam ce materii se fac? Se face multă matematică?

11 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Se face m2 adica vreo 3 ore de mate pe saptamana

| KirigayaKirito a răspuns:

Contabilitate, protectia consumatorului si comunicare profesioanala,economie,mediu concurential,managementul afacerii, negocierea unei afaceri, realizarea unei afaceri, planificarea unei afaceri, organizarea unei afaceri + alte materii de baza.Da, se face destula matematica.
Liceul asta te ajuta daca doresti sa mergi la facultatea de management si marketing. big grin

That's all! ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de multa(4 ore/saptamana).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu sunt in a a10-a la economic la profil contabilitate si fac materiile astea: fizica, protectia consumatorului, romana, mate, engleza, comunicare profesionala, psihologie, franceza, educatie fizica, religie, educatie anteprenoriala, contabilitate, tic, chimie, istorie, geogra, bio, pcm.
din care: pcm-3 ore, mate, 3 ore, ctb-3 ore, romana-3 ore, mate-3 ore, engleza-2ore, fizica-2ore, comp-4 ore, iar restul o ora.
in fiecare an materiile de baza se schimba, ramane numai contabilitatea.
nu ai zis la ce cls te intereseaza, eu ti-am zis cum e pe a 10-a. si la mate depinde de prof, de tine, etc...

| InsaneAciD explică (pentru anonim_4396):

Şi cum ţi se pare la economic? Îţi place, eşti mulţumită?happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru InsaneAciD):

Da, adica dupa terminarea liceului, cu diploma de la aceasta scoala ma pot angaja a doua zi. liceul economic imi asigura un serviciu dupa ce nu mai sunt elev. acesta e avantajul.
dezavantajul este acela ca eu nu sunt inclinata spre profilul pe care mi l-am ales, asa ca plec de la anul la liceu uman, filologie.

| InsaneAciD explică (pentru anonim_4396):

Aha. Înţeleg.
Faza cu matematica pe mine mă dă gatarolling on the floor Nu vreau foarte multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 ore de mate pe saptamana.

| JIJ a răspuns:

Se face matematica m2 adica matematica medie, nu chiar grea ca la mate info unde se face m1, dintr-a 11 se scoate si fizica si bilogia si desen sim uzica, cel putin asa era acum 2-3 ani.

| alexblack00 a răspuns:

Contabilitate; studiul calitatii prod.si serv.; elemente de tehnologie generala; matematica financiara; junior achievement-Turism