| stefanandrei_1956 a întrebat:

Funda! Urgent! Azi am dat test la mate si testele au fost cu nr 1 si nr 2, colegul meu de banca e foarte bun la mate, iar eu nu sunt, colegul meu de banca avea testul numarul 1 si eu 2 asa ca am facut schimb de teste cu un alt coleg ca eu sa am numarul 1 ca si colegul meu de banca, problema e ca el a gresit un exercitiu si eu am facut identic cu el la acel exercitiu, exercitiul era foarte greu si la gresit mai multi din clasa. Cum fac sa nu ma prinda ca am copiat de la el? Spuneti-mi si mie ce sa ii zic daca ma intreaba de ce am copiat. V rog mult de tot! Dati cat mai multe raspunsuri va rog!

Răspuns Câştigător
| xXxRaduxXx a răspuns:

Deci in primul rand sa NU stai in banca cu colegul de la care ai copiat ci sa te pui in alta parte DAR sa fi pe ACELASI RAND cu el(nr 1). apoi daca te intreaba dc aveti aceeasi greseala ii dai o minciuna ca asa era in caiet un exemplu sau ma rog nu stiu ce gen de exercitiu era...

7 răspunsuri:
| MindFreak a răspuns:

Corigent scrie pe tine. devil

| Ion a răspuns:

Ii spui ca l-ai rugat pe colegul tau sa iti explice la un exercitiu asemanator cu ala care l-ai copiat si ti-o aratat exact asa cum ai scris pe foaie. ai rezolvat problema cu de ce aveti amandoi aceeasi greseala. scurt si la obiect.

| DeEeA_2049 a răspuns:

Daca te prinde, nu prea ai altceva de facut decat sa iti ceri scuze, sa zici ca nu se va mai intampla...si mai poti sa ii spui ca vrei sa te revansezi si vezi tu acolo ce preferi.sa faci niste ex in plus, sa faci un proiect, un referat etc.si daca se intampla sa iti puna o nota proasta propune acelasi lucru, si daca nici asta nu merge, raspunde in fiecare ora la intrebari

| izzybizzzy a răspuns:

Ii spui ca acel coleg ti-a explicat un exercitiu asemanator in pauza si ca tu asa ai inteleslaughing)

| strawberryblonde a răspuns:

Ii spui ca l-ai facut tu alta solutie nu estetongue

| LaviniaPisi a răspuns:

Spune-i ca nu ai copiat si ca acel ex l-ai facut singuraa

| KeKe_4011 a răspuns:

Deci eu iti zic spune-i ca tu nu ai inteles problema cand profu tio dato si ca colegul tau tia explicato si dupa cum vede a explicato grasit si mada mulate sa fi pe randul 1 dar de exercitiul daca el sta pe mijloc tu punete langa geam sau perete.