| biancaaioa a întrebat:

Astazi am avut test la fizica, si aia da testele pe numere (adica 1, 2) si am copiat tot testul de la colegul din spate (la a2-a problema n-am scris un rand si la a3-a n-am scris ultima ecuatie). Credeti ca ar putea sa se prinda ca am copiat?! Daca da, puteti sa-mi dati scuze pentru asta?

2 răspunsuri:
| Anca6991 a răspuns:

Preventiv te-as sfatui sa ai idee despre ce era testul, si in caz ca te intreaba daca ai copiat sau ce ai scris in lucrare, sa ii demonstrezi oarecum ca stii ce ai scris acolo.

| asperger a răspuns:

Singura scuza e ca nu ai fost pregatit/a si te-ai panicat si ai copiat daca isi da seama. Daca nu isi va da seama, e norocul tau dar vezi ca ulciorul nu merge de multe ori la apa(la un momendat vei fi prins/a ca incerci a copia)