| LordCronos a întrebat:

[Fundita] De cele mai multe ori, S. F.-ul este un vis despre viitor; uneori el se implineste. Scrieti un eseu pornind de la afirmatiile de mai sus, exemplificand cu creatii S. F. (literare, cinematografice etc.) cunoscute.

Nu vreau sa-mi faceti un eseu... Vreau doar sa-mi dati exemple de creatii S. F. (literare, cinematografie etc). Dau fundita! Promit!

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

S. f:Asimov-Povestiri, Eu, robotul.Iti pot trimite eu cateva texte f scurte scrise de Asimov, da-mi mesaj pe privat.
Stanislaw Lem-Ciberiada.