| Corina1325 a întrebat:

Funditssa! Pentru cei care stiu.As vrea sa dau la Academia de Politie. Ce spuneti? Se merita? Si stiti ce probe se dau; am auzit ceva de rpba sportiva, dar nu sunt bine informata.

Răspuns Câştigător
| crazygirlyo a răspuns:

Din pacate, parerea mea e ca se intra numai pe pile. si probele sunt de grele si dure. nu stiu exact care sunt, dar e greu de intrat fara cunostinte, insa daca reusesti sa intri chiar merita!

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Pentru Academia de Politie sunt eliminatorii mai multe probe: in primul rand fisa medicala, apoi se da un test psihologic, apoi probe sportive. Acestea sunt eliminatorii. Daca ai trecut cu bine de acestea urmeaza sa sustii examen la limba romana, istorie si o limba straina la alegere. Dupa absolvire obtii calificare in doua specializari: drept si economie. Deci se merita!

| Corina1325 explică:

Nu acum vreau sa ma inscriu... dupa ce termin liceul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cat vrei sa dai? e periculos. politia romana e incoruptibila ca institutie, dar ca indivizi sunt co-rupti in gura cu totii.

| Sosssso a răspuns:

Pai nu mai poti pentru ca probele s-au dat de mult si trebuia sa te inscrii din mai