| Stelutssa a întrebat:

~Funiţă~Ce se intampla cu acoperisul din tabla metalica al unei case daca deasupra ei se afla un nor electrizat? Nu vreau rasp la baza... Dau si voturihappy.

Răspuns Câştigător
| r4uL a răspuns:

Banuiesc ca norul electrizat isi descarca energia electrica pe tabla metalica de pe acel acoperis. Saracii oameni din casa =)). Oricum, cu siguranta asta se intampla. Sper ca te-am ajutat, mult succes, te pup. Cu drag r4uL. Dar in caz de nu esti sigura intraeba un specialist sau cauta pe www.google.ro.