| AvalohAlyn a întrebat:

Ca și școală postliceală unde nu e nimic legat de matematica, științe exacte etc? Habar nu am ce vreau sa studiez /învăț in viața, îmi place mai mult umanul și nu îmi place matematica, asta e tot ce știu în rest nu am niciun reper despre ce vreau sa fac in viitorul meu.Ca și postliceală care e mai ok și mai fara matematica? Ce postliceala mai legata de uman este?

1 răspuns:
| Feri5 a răspuns:

Poti face o facultate de psihologie sau sociologie. Ideea e ca cei cu scoala postliceala au studii medii si nu sunt platiti mai bine decat cei cu o facultate. Scoala postliceala faci daca nu ai luat bacul sau daca nu l-ai mai dat.