| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp! maine am test la romana si cica ne trece notele in catalog si avem sa invatam demonstratia ca opera lit cuvant de tudor arghezii e opera lirica. Noi nu am recapitulat asta. Imi puteti sa si mie o schema sau ceva pentru a ma ajuta sa invat.plsz

Răspuns Câştigător
| NicoleTheEnd a răspuns:

Opera literara "Cuvant" de Tudor Arghezi este o opera lirica, deoarace autorul isi exprima ideile, sentimentele, gandurile in mod direct, cu ajutorul figurilor de stil, elementelor de versificatie si marcilor lexico-gramaticale...cam asta e in generaltongue
Sper ca te-am ajutat!
Bafta la test!

1 răspuns: