| anonim_4396 a întrebat:

Heeei! Prietenul meu ar vrea să facă kinetoterapia la facultatea de sport. Merită? Cunoașteți pe cineva care a terminat? La facultate de medicină știu că e ok.

3 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Da, de ce nu ar fi ok? Daca el vrea, lasa-l sa faca ce isi doreste.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru Strwberrs):

Nu numai că îl las, îl și susțin. El își dorește kineto, fi că e la facultatea de sport sau medicină. La sport nu se dă admitere și ține mai puțin, tocmai de aceea eram curioși să vedem dacă e bună sau nu

| andreeafnkle a răspuns:

Daca vrea sa practice kinetoterapia in adevaratul sens al cuvantului sa mearga la medicina nu la sport. cele mai multe clinici angajeaza absolventi de la medicina, foarte greu iti gasesti un loc de munca daca vii de la sport. este aceiasi materie si la medicina si la sport doar practica si profesorii sunt mult mai buni, iar oportunitatile de viitor sunt mult mai bune si profitabile.