| Theshadow2000 a întrebat:

Heei happy am o problema cu laptopul..il am de doi ani si nu lam dus niciodata la curatat sau altceva numai sami reinstalez windowsu..de cateva zile mi sa stricat..adica il deschideam iar monitorul nu era activ si nu puteam sa fac nimic. Lam dus la reparat de doua ori iar acuma sa intamplat din nou. Nu aveti vreo idee cum pot sal repar acasa. Sa fac ceva dar sa nul mao duc la reparat... Va rog din tot sufletul spunetimi cum pot sal repar daca stiti

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Din pacate cred ca ti s-a ars placa video. Partea nasoala este ca nu o poti schimba, adica ori schimbi placa de baza ori iti ei alt laptop. Exista o solutie https://www.youtube.com/watch?v=8fbqXIyTphg uitate la video este un exemplu. Partea nasoala este ca nici aceasta chestie nu tine mult. Incearca sa conectezi o plasma de pc la laptop si vezi daca merge ( daca iti apare imaginea de la desktop, pe plasma ) daca iti apare inseamna ca ti s-a ars display-ul daca nu iti apare nimic pe plasma inseamna ca placa video este arsa. Sper ca te-am ajutat. Salut

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, daca era altceva poate mai reuseam sa-i dam de cap.In acest caz, cred ca s-a ars placa de baza. Ori il duci sa o schimbe, ori cumperi alt laptop.Laptopurile nu sunt facute pentru a tine o viata intreaga, mai ales daca jucam si jocuri mari. Un PC ar fi mult mai usor sa-i inlocuiesti componentele.

| Theshadow2000 explică:

Am urmarit videoclipul dar nu cred ca probleme cu placa video..cred ca am probleme cu bateria sau ceva de genu. Pentru ca mi-am sos bateria si l-am lasat doar la incarcat si s-a deschis dar cand am vrut sal deschid din nou ecranul era din nou negru ca la inceut.