| anonim_4396 a întrebat:

Heei! Care e condiția să rămâi la buget la medicină? Să iei note mari sau să nu ai restanțe? Iar daca am o restanță, dar o iau in sesiunea de restanțe mai am șanse să rămân la buget? Sunt tare confuză. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dupa cele 2 sesiuni, vei avea un punctaj care se faca sa te clasezi in primii X vei fi la buget

6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Clasamentul final se face in toamna după restante.
Trebuie sa ai medie de buget ( media ta sa se încadreze la buget). Dacă ai restante poți rămâne la buget, dacă intri în sesiunea de credite pici la taxa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te incadrezi in clasament in locurile disponibile in acel semstru si an la buget. Sa te incadrezi in clasamanet, depinde de notele celorlalti. Nu are treaba cu restantele. Sper ca nu mai esti coNfuza

| Anamaria9916 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Deeeeci dacă o să am o restanță, dar o iau în timp, pot rămâne la buget dacă am note mari în rest?

| anonim_4396 explică (pentru Anamaria9916):

Daca dupa cele 2 sesiuni, vei avea un punctaj care se faca sa te clasezi in primii X vei fi la buget

| ACTH a răspuns:

Te-a articulat rezultatul de la anatomie, puiule?

| Anamaria9916 a răspuns (pentru ACTH):

Nu chiar.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru ACTH):

Întreb preventiv, anatomia e cea mai mică problemă