| Stefi3Unicorn a întrebat:

Heei. Poate cineva sa imi explice cum se depune o contestatie pentru examenul de clasa a 8-a?!

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Afişarea primelor rezultate este programată pentru 26 iunie, până la ora 16:00, iar contestaţiile pot fi depuse în aceeaşi zi, până la ora 20:00.

http://media.rtv.net/......654500.pdf
Candidații care depun contestații completează și semnează o cerere tipizată în care se menționează faptul că nota inițială se poate modifica, după caz, prin creștere sau descreștere, prin nota acordată la contestații.

| Stefi3Unicorn explică (pentru BroascaCuElice):

Si se poate depune contestatie fara semnatura unui parinte?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Stefi3Unicorn):

Asta nu stiu