| IoanS a întrebat:

Hei! Am peste 5 zile un test la matematica care va decide daca raman pe vara sau nu... Sunt in clasa a 7-a si nu prea stiu cum o sa reusesc sa invat indeajuns incat sa iau o nota buna (daca nu iau 9 nu trec)... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Invata formulele, fa multe exercitii si probleme!
Sau roaga-te sa iti pice ceva usor...Cum ti-e tie la indeamana!
Succes...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu ce vrei tu,foarte greu. Matematica nu se învață tocind, nu înveți nimic. Trebuie să scrii teoremele, definițile, așa le vei învăța mult mai bine. În cazul tău, bănuiesc că ai 4-5 la matematică dacă spui că ești la un pas de corigență. De la 4-5 până la 9 e diferență URIASĂ, n-ai cum să progresezi atât în 5 zile, e imposibil, probabil într-un an și ceva dacă muncești super mult ( asta să mai crești cu câteva puncte ). Părerea mea este să înveți definiții, teoreme, să faci multe exerciții acasă după modelul celor din clasă și poate reușești să iei o nota cu 1-2 puncte peste nota ta actuală. Succes!

| SabinaG a răspuns:

Deschizi caietul, inveti si il inchizi.