| Mateo1234 a întrebat:

Peste doua zile am sa dau teza la matematica. M-am uitat peste niste teze la matematica de clasa a 7-a si nu stiu nimic. Daca am sa fac punctaj doar pentru nota 4 sau 5 am sa raman repetent?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramai repetent doar daca media anuala la matematica va fi sub 5.

| Mateo1234 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns! Voiam sa ma dau batut si sa nu mai invat nimic. Dar acum am sa incerc cat de mult pot sa invat.

| Dima_Alin_1998 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tin sa adaug ceva, ramai repetent doar daca ai 3 corigente la activ intr-un an, ori daca ai o corigenta si nu treci de examenul din vara.