| Akka a întrebat:

Hei happy As vrea sa stiu ce se face la latina in clasa a9a ( profil filologie). Am auzit ca se reia materia din a8a, dar nu sunt sigura de asta laughing.

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Da, se va relua materia din a 8a. Numai ca lucrurile vor deveni mai complexe. Vei face declinarile, conjugarile si trebuie sa le sti "ca pe Tatal Nostru". Plus ca vei face cultura si civilizatie: vei studia despre Roma Antica, Razboaiele Punice etc. Dar depinde, cultura si civilizatia o vei face doar daca o sa o ai la optional.

Succes.