| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si as vrea sa stiu ce fac la materia numita tic, ce invat sau ce mi se preda.Ps:Sunt la liceu cu profil filologie. Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai la TIC vei invata sa faci proiecte in microsof world, power point, exel, vei invata cum se creeaza o pagina web in html, vei invata sa lucrezi cu programelul ''pascal''. Eu asta fac la orele de TIC din liceul meu. Bafta happy

2 răspunsuri:
| xBlueAngel a răspuns:

Tic inseamna Tehnologia Informaţiei şi Comunicării. La aceasta materie inveti care sunt componentele unui calculator si cum sa il folosesti. De exemplu profesorul\profesoara te va invata sa lucrezi in Word, PowerPoint, Excel etc.

| ionutz1011 a răspuns:

E informatica...