| aaaa_9461 a întrebat:

Hei.happy As vrea sa stiu si eu de ce la Evaluarea Nationala lucrarile nu au fost corectate cum trebie? Adica o prietena la romana a gresit 2 exercitii ( deci 1.20 avea scazut din nota) cum de a luat 9.60 ( si nu o zic pentru ca sunt geloasa, sunt mandra de notele mele pentru ca sunt pe drept si atat am putut face ) iar o alta prietena a avut mediile 5-8 sub 8.50 iar acum la evaluare i s-a luminat mintea si a luat 9 si ceva la matematica? Noi stateam cu camerele in spate si altora li s-au servit subiectele pe tava.nu mi se pare corect, voi ce ziceti? Nu aveti senzatia ca Romania se duce din ce in ce mai jos(cu invatamant, vedetele in adevaratul sens al cuvantului le pui pe degete si multe altele)straight face?

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Ce pot spun; sunt de aceiasi parere ca si tine; desi cand am vazut rezultatele le evaluarea nationala am presimtit ca voi lua o nota foarte mare, dar nu am depus contestatie, in fine...aceiasi intrebare mi-o pun si eu; oare cand se vor pune capac asupra tuturor nedreptatilor si sincer imi mie putina frica,oare ce voi face la bac, in conditiile in care se afla Romania, cum ai spus si tuh se afunda pe zi ce trece tot mai adanc...

8 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poate ca au invatat mai mult, dar nu stiu
si eu am colege care ma uimesc-erau bata si... vorba ta au luat 9 si ceva
adica abia stiau la scoala...
MA ROG...trecasa!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Nu mai fii invidioasa pe altele si vezi-ti de notele tale! Eu cand am dat bacul umblam numa prin discoteci si pe la scoala dadeam din an in pasti si am luat note foarte mari fata de tocilarii care veneau zii de zii la scoala! Tre sa ai cap nu sa tocesti ca prostul asta e parerea mea!

| EuNuTu a răspuns:

Intr-adevar, nu-i normal...in sala mea supraveghetorii ne rugau sa dam si altora subiectele si au certat-o pe o fata care nu a spus ca nu stie.doh...

| LotusRadioactiv a răspuns:

Buna dimineata si tie!
Eh, macar e bine ca te-ai desteptat...

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Poate a luat 9.60 deoarece nu a scris ordonat sau drept( da, se scade si asta din nota). sper ca te'am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu li s-au servit nimic.si ca acea colega a ta s-a speriat ea ca nu a facut 2 exercitii bine dar le-a facut

| Victoriabell21 a răspuns:

Sa stii ca ai dreptate! chiar si la mine,cand scriam, a venit o doamna insotitoare de la cealalalta sala si mi-a luat ciorna si a inceput sa spuna cu voce tare ce scrisesem eu acolo, era problema aceea cu pretul, si ea nu gandise cum facusem eu! si toti copii au auzit si cand am ajuns acasa am inceput sa plang in hohote deoarece nu imi convenea ca ceilalti au luat ideea mea! supraveghetoarea aia a facut asa deoarece ea a spus ca e acelasi pret: ala care il dadea in enunt! m-am suparat foarte rau! aia mi-a luat si din timp si nu m-am mai putut concentra si am luat 8, 50 care cred eu, daca nu venea aia, luam si eu 9

| MayChan a răspuns:

Iar eu la romana nu am greist absolut nimic si am luat 8.45. oh go on