| Clarissaaz a întrebat:

Hei:* Astazi am dat teste la matematica, am facut majoritatea exercitiilor bine cred, dar de exemplu raspunsul de la un exercitiu era o fractie, se scade puncte daca nu am mai simplificat-o?

Răspuns Câştigător
| Nume a răspuns:

Daca fractia se simplifica si mai ales daca apoi puteai sa faci din ea un numar natural mai mult ca sigur, acum depinde si de profesor, oricum nu s-ar scadea foarte mult!

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Scad*

| Clarissaaz explică (pentru Idc12345):

Da draga scuze ca nu sunt perfecta!

| Idc12345 a răspuns (pentru Clarissaaz):

De data asta te iert...

| zurick a răspuns:

Ti se scade, dar nu mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„se scade puncte ". Nouă ne scade dacă fracția rămâne nesimplificată.

| costy18 a răspuns:

De obicei exercitiile trebuiesc aduse la forma ce a mai simpla.acum depinde de profesor daca te va depuncta sau nu.happy...de obicei nu se sanctioneaza treaba asta decat in cadrul unor teste, examene mai serioasehappy