| SilviuHD a întrebat:

La proba bacalaureatului de anul acesta la disciplina matematica M1 am o problema care ma tot pune pe ganduri. Am vazut in barem ca de exemplu se puncteaza doar o parte din exercitiu, aceea fiind inlocuirea. Eu, la acel exercitiu am facut inlocuirea dar nu am mai continuat cu inceputul exercitiului. In barem se puncteaza cu 3 puncte, dar cu tot cu continuarea. Intrebarea mea este daca se pot oferi si puncte mai mici decat de exemplu cele 3 puncte de la acel exercitiu? Adica, daca imi poate oferi doar 1 punct. Imi iese 4.80 in cel mai rau caz si cea mai drastica corectura si imi e frica sa nu imi puncteze nimic acolo si sa raman cu nota aceasta.
Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Daca iti puncteaza sau nu, depinde de proful care corecteaza. Unii pot fi mai exigenti decat altii. Cel mai bine ar fi sa nu te mai gandesti la asta, relaxeaza-te, gandeste-te la altele sau ramai optimistwinking

| SilviuHD explică (pentru ladyMillion):

Am luat 5.30, multumesc! happy

1 răspuns: