| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce ati alege dintre facultatea de Jurnalism si Litere?

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Litere!love struckPentru ca d-na profesoara de romana a facut-o si ea si e scriitoare de carti!love struckEu o consider un model pentru mine si vreau sa ii calc pe urme!love struck

| Dumnezău a răspuns:

Eu as alege Jurnalism, inca de pe acum este a treia varianta a mea pentru facultate.La Litere,desi e mult de invatat,este placut,dar multe variante pentru viitor nu ai de acolo, doar in domeniul invatamantului, sau daca iti place sa scrii poti evolua urmand literele.Pe cand la Jurnalism, ai si mai multe avantaje pentru mai tarziu, dar trebuie sa stii sa vorbesti si sa-ti mearga creierul.Pace!

| cryssu2008 a răspuns:

Eu as alege jurnalism. E mai palpitanta viata asta decat cea de profesor. Si daca vrei sa scrii o carte cred ca ar avea mai mult succes din perspectiva unui om printre oamneiwinking (Din punctulmeu de vedere)

| kathgilbert a răspuns:

Jurnalism. Viata la catedra nu e una tocmai usoara, iar salariile profesorilor sunt destul de mici. Dar totul depinde de tine. Fa ce-ti place, parerea noastra e doar parerea noastra.
Eu una oscilez intre design si jurnalism. Deocamdata.

| DND a răspuns:

In aceeasi dilema sunt si eu sad

| KinoAndreea a răspuns:

Uu jurnalismsmug normallaughing
dar e numai si numai parerea ta.nu ne intreba pe noitongue ce iti place asta faci.it's your life, babylaughing

| IMISSYOUBABY a răspuns:

Jurnalist

| ShyKido a răspuns:

Jurnalism.sau litere. sau Jurnalism thinking e greu. laughing depinde de tine.

| NoNaMe2000 a răspuns:

Jurnalism