| IngerAlb a întrebat:

Hei. Cei care ati dat bacul la informatica, cum v-ati pregatit pentru bacalaureat? A fost greu? Din ce carti ati invatat?

2 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Mie mi s-a parut greu la inceput bacul, in primele 10 minute dupa ce am primit subiectele imi venea sa plang si credeam ca voi pica laughing dar m-am adunat si incet incet am rezolvat exercitiile, cred ca iau peste 8. a fost mult mai greu decat simularea, dar este strict parerea mea. legat de pregatire, recunosc ca nu m-am pregatit exagerat pentru bac.am avut diriginta de informatica si lucra cu noi, cei care dadeam bacul in fiecare zi.cel mai important este cum se ocupa profesorul de la clasa de voi.bafta! kiss

| Miitzuu a răspuns:

La info e important sa ai un profesor bun ( fie la clasa, fie in particular ), pentru ca spre deosebire de mate, informatica este mult mai "aplicata" ( ca sa spun asa ) si daca nu ai un prof care sa te invete cum sa abordezi subiectele si sa vada clar ce lipsuri ai si sa insiste unde e cazul.e urat. Evident ca poti lucra singura dar e mai greu sa lucrezi cu ceva ce nu stapanesti ( pentru ca acel ceva trebuie aplicat ). Si mie mi s-a parut usor.( ca fapt divers )