| Bettybeatrice1919 a întrebat:

Hei, credeti ca media de admitere la licee va scadea, anul acesta?

Răspuns Câştigător
| IonutEu2003 a răspuns:

Nu stie ce comentează toata lumea pe aici ca nu va scădea. Sigur va scădea. La matematica nu vor mai fi mii de note de 10, probabil doar câteva. Probabil vor fii si 30 si ceva de sutimi diferenta. Asta este opinia mea.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu va scade, cred ca va creste, fiindca toata lumea se lauda ca au invatat foarte bine si se asteapta la note foarte mari, la examen.

| Anon31241212 a răspuns:

Va scadea cu siguranta. In anul in care am dat eu a fost nasol tare si s au intrat cu medii exagerat de mici fata de alti ani. Chiar si cu 1 punct scazuse mediile de intrare, si la clase bune. Daca la mate info se i tra cu 9.50 sau 9.60 in anul in care am.dat eu s-a intrat cu 8.70-8.80

| Bettybeatrice1919 explică (pentru Anon31241212):

Uh, sper sa ai dreptate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Scuza-ma, in ce an ai dat tu?

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Pai si de exemplu daca ani la rand s-a intrat la stiinte ale naturii la colegiul national fratii buzesti cu media in jur de 9.80, chiar e posibil sa scada si la 9.50?!?!? La a doua cea mai buna clasa din dolj?!?!

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil, dar nu sigur.

| Ionut58282856 a răspuns:

Va remane aceeasi 100%
Si ca bonus media de admitere în liceu se calculează astfel:
1. Faci media aritmetică a examenului din cele 2 note obţinute la română şi matematică.
2. Înmulţeşti media din examen cu 3.
3.Aduni cu media generală din clasele 5-8.
4.Împarţi rezultatul la 4.

| IonutEu2003 a răspuns:

Nu stiu de ce amândoi ce au comentat inaintea mea cred ca mediile de intrare nu vor scadea. Sigur vor scădea. Nu vor mai fi atatea note de 10 la matematica, iar în opinia mea mediile vor scădea chiar si cu 30 de sutimi.