| ElenaGeorgi a întrebat:

Hei! Cum se procedează atunci când trebuie să mă înscriu pentru liceu? Trebuie să fac ceva de acasă, în afară de dosarul cu fişa matricolă, adeverinţe, copia după buletin? Sau fac totul la liceu, împreună cu unul dintre părinte? Fundă la cel/cea care îmi explică! >:d

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inafara de actele din dosar nu mai ai ce face acasa, cererea de inscriere se completeaza la liceu si se semneaza de tine si de un parinte. Numai bine!

3 răspunsuri:
| MamaOmida69 a răspuns:

Pai dosarul ti`l pregatesti de acasa iar la liceu mergi numai sa il depui.
Fisa matricola si adeverinta o iei de la scoala, fisa medicala de la medicul de familie, si copia LEGALIZATA (adica facuta la un notar). Le pui frumos intr-un dosar si il depui la liceu! Sper ca ti-am fost de ajutor! big grin

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Iti trebuie un dosar care sa contina: adeverinta, fisa matricola, copia dupa buletin si certificatul de nastere legalizate de scoala sau de un notariat. FUNDA?

| ignore a răspuns:

Faci totul cu parintele si secretarele de l scoala TA. l liceu te duci cu tot dosaru care til daw ele si acolo decat il dai semnezi ceva tu si parintele si gt