| ZambetulNebuniei a întrebat:

Hei!
Cum/unde pot crea un poster marime A2?
Am de facut un proiect, pentru geografie, si as avea nevoie sa il scot la serox (imprimanta).
Ma poate ajuta cineva? (in word, aparent nu pot seta valori de A2)

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti sigur ca e A2?
Nu cumva este A3?
E foarte greu sa gasesti o imprimanta care sa-ti scoata asemenea format.
Daca e A3 (care e destul de mare), poti sa faci posterul in Office Publisher si poti gasi usor un loc unde sa-l imprimi.
Pentru A2, insa...e o mare problema.
Poti, totusi, sa-l faci in format A3 si, daca gasesti un centru care trage A2, ti-l mareste.

| ZambetulNebuniei explică (pentru ardnaxur1961):

Era vorba de A2, dar pana la urma l-am facut A3.
Multumesc, pentru raspuns!

Răspuns utilizator avertizat