| CinevaCandvaUndevaEu a întrebat:

Hei! Daca este cineva de aici la FAIMA (Facultatea de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor) din cadrul Politehnicii, imi spuneti si mie cum e acolo? Cum se desfasoara cursurile, cam cate ore poti sa ai pe zi, cum vi se pare voua? Si la admitere banuiesc ca ati dat examen din analiza matematica, este greu examenul? Nu-mi trimiteti siteul facultatii ca pe ala l-am gasit si eu. Cam cate ore din zi ajungi sa petreci la facultate? Cursurile sunt grele? Gen la analiza, fizica, chimie...Multumesc!

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Sunt student la politehnica, dar la alta facultate, am cativa prieteni si pe la FAIMA, anii 2 si 3, daca-i intrebi cum ti-ar descrie facultatea, ar raspunde direct: "un ASE mai greu". Eu sunt student la ceva cu profil mecanic, am ramas surprins sa vad ca in anul 1 am avut cam aceleasi matematici, deci pare ca se vrea a fi serioasa facultatea.

Admiterea nu cred ca e prea dificila daca ai trecut cat de cat pe la orele de matematica prin liceu si ai mai inteles cate ceva. Bine ar fi sa nu fii paralele cu matematica, chiar daca ai noroc si intri, n-o sa-ti fie prea bine mai tarziu.

Cursurile banuiesc ca se desfasoara cam ca in orice facultate din politehnica, binisor, probabil mai dai de vreun profesor scrantit.

Cate ore ai pe zi depinde de tine, cunosc si de la automatica care nu prea se duc la cursuri, practic nici nu-i cunosc unii profesori.
Ca la restul facultatilor, sunt cam 6 ore / zi cu tot cu laboratoare, poti sa nimeresti sa ai si o zi libera, dar in alta zi sa ai 8 ore sau sau mai putine etc.

Sper ca te-am ajutat sa-ti faci o parere, daca vrei ceva mai bine "documentat" cauta pe Facebook grupurile facultatii, mai mult ca sigur ele exista, ca, na, cam toate au. Succes!

| Jderu_Adrian_1997 a răspuns:

Nu fa facultate! acasa poti invata mai multe! uite aici

4 Elemente ale unei Afaceri profitabile
_________________________________________
www.stars-business.com/ebook