| jan33tt a întrebat:

Hei. dc imi da la un test la geografie sa scriu 2 asemanari si 2 deosebiri intre muntii banatului si grupa retezat godeanu, si scriu la asemanari ca ambele au relief glaciar, pot scrie la deosebiri ca difera din punct d vedere altitudinal? adica ma puncteaza, nu?

1 răspuns:
| crist20 a răspuns:

Deosebiri ar fi cum zici si tu. altitudinea, da se puncteaza, daca stii sa dai si exp de inaltimi in fiecare e si mai bine. si o alta deosebire ar fi prezenta lacurilor glaciare in retezat godeanu, la altitudini peste 2000 m.