| Maiaaiaia a întrebat:

Hei dragilor! Am nevoie de putin ajutor.Am de facut un proiect la istorie si nu stiu in ce fel sa-l prezint gen(referat sau minifilmulet),as vrea cateva ideii, ceva ingenios si sa fie cat mai captivant.Dau fundita.(cer scuze pentru categorie)

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Fa-l ca un filmulet cu o muzica de ambient in surdina si voce. In timp ce ruleaza clipul te inregistrezi ca sa fie foarte bine sincronizata cu evenimentele din clip.
Ar fi bine daca ai folosi un program de editare video care sa permita sa adaugi 2 track-uri audio, ca muzica si vocea sa le inregistrezi simultan, pentru a nu prelucra filmul de 2 ori.
Plus ca ai avea si niste efecte video
de inceput si sfarsit.
E mai multa munca dar rezultatul e pe masura.Ca sa nu mai spun ca asemenea programe permit si text
(subtitraj), asa ca poti sa scrii.
Ca un documentar pe Discovery.