| Cαrter a întrebat:

Hei. La exercitiul ala cu subordonata, ati mai scris propozitia pe foaia de concurs si ati impartit-o, ati subliniat predicatele sau ati pus doar raspunsul corect? Ma gandesc sa nu scada din punctaj... :-s sad Apropo, ce ziceti: sa le dea punctaj si celor care au scris predicativa? Eu as spune ca e corect...

Răspuns Câştigător
| DOLCEMARIA a răspuns:

Stai linistita....conform enuntului iti cere doar sa notezi litera corespunzatoare a raspunsului corect, deci este de ajuns sa scrii:c.subiectiva
Cat despre cei care au pus predicativa...cred ca o sa se scada din moment ce in barem este subiectiva saau, in cel mai fericit caz ar putea acorda macar jumatate din punctajul oferit pentru intrebare, adica 3 puncte
fundita?:*

2 răspunsuri:
| CaNaBiS13 a răspuns:

Am scris doar raspunsu... zic sa le dea punctaj si celor care au scris predicativa ca e corect si asa... sunt 2 raspunsuri corecte trebuie sa recunoastem

| pufuletele14141414141414 a răspuns:

Eu am scris decat b si cred ca ar foarte corect sa dea punct si celor care a scris predicativa sau macar jumate de punct cum a zis DOLCEMARIA.