| Belllla a întrebat:

Hei, la stiinte sociale se da bac la mate?

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu dai

| Lynna a răspuns:

Din cate stiu eu, nu.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu dai bac la mate.
Este cu totul altceva.
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiintele sociale sunt un profil uman.Dai bac din limba si literatura romana, istorie + materia de profil (alegi intre logica, psihologie, economie, filosofie, sociologie si geografie, care de altfel e cea mai aleasa). Mai dai examene orale (care nu conteaza la media finala) din romana, limba straina la alegere si informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Stiintele sociale nu au nicio treaba cu matematica, nu confunda stiintele sociale cu stiintele naturii.
La stiinte sociale se da bac la romana, istorie si de ales intre: logica, psihologie, economie, filosofie si geografie.

| Andu9999 a răspuns:

Io sunt la sociale nu dai la mate dar dai la geografie/istorie romana engleza/franceza sau Logica