| Fineness a întrebat:

Profilul mate-info sau stiinte sociale? De ce?

Răspuns Câştigător
| ApkBR a răspuns:

Mate-info chiar daca e mai greu, ai posibilitati la toate facultatile. la stiinte sociale faci un rahat, nu faci scoala deloc si ai posibilitati f reduse la facultate.

13 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Stiinte ale naturii.
Pentru ca matematica si informatica sunt groaznice la mate-info,iar istoria si geografia nu-mi plac si nici sa scriu zeci de pagini cu comentarii inutile la romana.
Desi si la stiinte ale naturii se face destula mate,macar se face putina info,geografie si istorie, si pentru ca imi plac chimia si biologia, prefer stiinte ale naturii.

| Fineness explică (pentru Eღilia62):

Si de la stiintele naturii ce poti iesi?

| Eღilia62 a răspuns (pentru Fineness):

Medic,fizician,farmacist,chimist,biolog...

| iFollowRivers a răspuns:

Stiinte sociale

| Smile94 a răspuns:

Eu una voi apara profilul filologic pentru ca sunt la stiinte sociale; ca avantaje e mult mai lejer decat mate info dar mananci p paine romana si istoria din a 11 scapi daca nu iti plac de fizica chimie si biologie iar ca dezavantaj la facultatea pe care o vei urma vei fi conditionata de putinele cunostinte in matematica (eu fac m5 iti dai seama cat de usoara si banala e matematica si in acelasi timp cat de insuficienta e la facultate )

| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Eu spun stiinte sociale. De ce? Pentru ca nu am fost niciodata atrasa de matematica, fizica, chimie, biologie etc. Aceste stiinte sunt prea exacte, iar mintea mea nu le poate intalege. Optez pentru limba romana pe care o ador de cand sunt mica pentru ca se pune mare accent pe creatie si pe limbile straine, in special engleza, deoarece in zilele noastre se pune foarte mare accent pe engleza. Asta e parerea mea.
Pupicei.kisskiss

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Ştiinţe sociale. Pentru că scapi din clasa a11a de : Latină, fizică, chimie etc. În fine sunt multe de scpus. Dar Depinde şi de ce vrei să amjungi.
Baftă.

| veriss a răspuns:

Mate-info. dupa ce absolvi liceul o sa ai mai multe optiuni pentru facultate

| AnnAnne a răspuns (pentru veriss):

...si nu vei sti sa conjugi verbul "a absolvi".

| veriss a răspuns (pentru AnnAnne):

De ce nu?

| Moler a răspuns:

Stiinte sociale! Prin absurd poti de aici sa mergi chiar la facultatea de matematica(nu stiu cine ar face asa ceva), cica doar de la mate-info poti merge oriunde... Si mi se pare o mare idiotenie sa te duci la mate-info ca e clasa cea mai "buna". Decat ultimul in clasa cea mai buna mai bine primul in clasa de stiinte sociale, pe care voi, RObotzii de la mate-info, o numiti cea mai slaba.

| C0rinne a răspuns:

Stiinte sociale. mai bine te duci undeva unde te descurci. decat undeva sa ramai repetenta/corijenta big grin :*

| justflori a răspuns:

Pai.asta depinde de ce iti doresti tu. Daca esti o ''umanista'' si te simti atrasa de romana, limbi straine, istorie / geografie mai bine mergi la stiinte sociale. Intr-adevar, un profil mate-info e mai de viitor si iti ofera mai multe posibilitati deci poti merge acolo dar doar daca esti sigura ca poti face fata... daca nu, nu are rost sa te chinui. :*