| brokxy a întrebat:

Hei.Nu am mai fost la final de an scolar si voiam sa intreb. Se dau flori la dirigintă? Mersi funda! Eu stiu ca la inceput de an scolar da dar si la final? la festivitate

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La sfarsit de an se cuvine sa dati flori tuturor profesoarelor, drept multumire ca v-au educat si v-au suportat un an intreg. Florile se dau la fel pentru fiecare profesoara, mai putin diriginta, care va primi un buchet mai deosebit.
Si profesorilor se cuvine sa le dati cate o amintire ca multumire, care sa fie de valoare aproximativ egala cu florile date profesoarelor. Daca nu gasiti altceva, atunci si lor le dati flori, la fel ca profesoarelor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar dacă o iubesti și dacă ți-a fost dragă.

| Celcestietot a răspuns:

Generala sau liceu?

| DenisIonut01 a răspuns:

Doar la sfarsit de clasa a 8 a sau a 12 a se dau la final (pentreu ca iti iei ramas bun de la dansa.

| laeimbrea a răspuns:

Si la final si la început dai doar dacă vrei, nu e batut in cuie să le dai happy
Dar mai frumos este să îi dai, depinde de tine dacă vrei sau nu

| qVlad12 a răspuns:

Da, se dau flori si la inceput si la final. Poate si de sarbatori.

| Gabriella3108 a răspuns:

Se dau si la final, depinde ce clasa termini... daca ai o diriginta ca si a mea (care iubeste Floriile) poti sa ii dai eu acum termin a 9A si o sa ii dau laughing

| Cristina1506 a răspuns:

Da,dacă e dirigintă da. În cazul tău fiind dirigintă ar fi draguț să îi oferi o floare, dar sunt cazuri în care sunt domni diriginți și atunci e destul de ciudat să îi oferi o floare happy