| george312 a întrebat:

Ce profil la liceu sa aleg? m-ar interesa stiinte sociale, turism si alimentatie sau profilul comert
in ce meserii ma vor ajuta mai departe,ce meserii se cauta? daca nu o sa pot sa urmez o facultate care dintre aceste profile ma vor ajuta in muncile fara facultate? nu stiu matematica fizica chimie dar in schimb ma descurc mai bine la celelalte materii, cele umane.
profilul stiinte sociale ma v-a ajuta doar daca urmez dreptul?

1 răspuns:
| Christoo a răspuns:

E aceiasi chestie ca filologia. Numai ca exista o diferenta :la filologie faci 3 limbi strine+ latina (si dai teza la latina) ...Stiinte sociale faci 2 limbi straine+ latina si dai teza la logica.
Daca vrei sa devii profesor du-te la filologie.Dar inveti de-ti sar ochii latina, si niic macar nu te ajuta la ceva.
Adica ce poti iesi de la filo iesi si de la stiinte sociale