| MadalinaDaiana a întrebat:

Hei!:* Pentru toti cei care au dat astazi examenul la limba romanahappy cum vi s-a parut?happy
Eu zic ca a fost usor happy

15 răspunsuri:
| Shado15 a răspuns:

Usor happy dar e confuzie mare cu exercitiul 3 de la Sub. 2 sad

| MadalinaDaiana explică (pentru Shado15):

Da stiu :@ Daca nu era "este" ala acolo I don't want to see Dar e subiectiva crying eu am scris predicativacrying

| AndreiDr a răspuns:

Eu la S2 ex. 3 am pus B.predicativa...
Destul de usor.
La mine problema e ca scriu cam urat si nici poet nu sunt. dar iau intre 8.5 si 9.

| MadalinaDaiana explică (pentru AndreiDr):

Da si eu am pus B :@ numai ca era C :@

| CatalyN4 a răspuns:

Foarte usorbig grin ce nota crezi ca iei?

| MadalinaDaiana explică (pentru CatalyN4):

Poi 9 si ceva... e naspa ca am scris predicativa la Sub 2. ex 3 :@

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru MadalinaDaiana):

Aha,imi place ca 9 si cv ai luat laughing)

| MadalinaDaiana explică (pentru Ralucaaa6):

Asa am presupus laughing

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru MadalinaDaiana):

Ai presupus gresitlaughing)
Na las ca tot e bine.Ce zici de o funda?batting eyelashes

| yaquzo a răspuns:

Intrebarile au fost accesibile.

| marry97 a răspuns:

Si eu cu mult mai usor decat ma asteptam. Acum depinde daca am scris corect sau nu.

| Hbl_Alle_1997 a răspuns:

A fost usor...pacat ca nu se stie daca e predicativa sau subiectiva (sb 2 ex 3) rolling eyes.

| MadalinaDaiana explică (pentru Hbl_Alle_1997):

E subiectiva :@ numai ca eu am scris predicativa :@

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru MadalinaDaiana):

De fapt era si predicativa si subiectiva, chiar (fostul) ministerul invatamantului a declarat ca s-a facut o greseala si pana la final s-a modificat baremul, astfel s-au punctat cu 6p amandoua raspunsurile[PR & SB] [40% dintre copii de la examen au bifat predicativa, iar 42% subiectiva].
In rest a fost foarte usor, ...in comparatie cu simularea... :-s

| Alis100 a răspuns:

Mediu