| Mumuselu_Boby_1999 a întrebat:

Hei salut! Am si eu o intrebare... Daca ai luat o nota mica la evaluarea nationala(EN), si depui contestatie, cu cat iti mai poate mari nota? PS: am auzit ca mai mult de 1p nu-ti adauga. N-ar trebui sa iti recorecteze lucrarea si sa iti acorde nota pe care o meriti cu adevarat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista riscul si sa iti scada nota. La asta te-ai gandit?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nota se poate mări sau micşora după recorectarea lucrării!
Poţi primi chiar şi 5 p în plus - evident, dacă meriţi!

Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.
Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!

În general, la recorectare notele au fost mai MICI decât cele iniţiale sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat putin la rezultate si am vazut ca o nota a crescut cu doua puncte si ceva happy