| Wissy a întrebat:

Hei.Stiu ca la contestatie trebuie sa-ti gaseasca 50 de sutimi in plus ca sa-ti mareasca nota.Adica daca am 8.60 trebuie ca dupa contestatie sa am cel putin 9.10.Daca am 9.05 imi pastreaza tot 8.60. Dar asta se aplica si cand vine vorba sa scada nota nu? Adica daca imi gaseste o greseala si sa zicem ar veni 8.50 imi pune tot 8.60 nu? Pentru ca ar fi foarte nedrept pentru cineva sa nu i se mareasca nota pentru ca nu s-au gasit 50 de sutimi in plus dar altuia sa i se scada pentru ca s-a gasit o greseala de 10 sutimi.

3 răspunsuri:
| Cineva_5088 a răspuns:

E vorba de fapt despre 0, 5. Daca ai 8.60 trebuie ca dupa contestatie sa ai cel putin 8.65 big grin Noua asa ne-au explicat cei de la scoala.

| andreeagabriela a răspuns:

Eu nu stiu ca se face asa la contestati nu cred ca este nevoie sa iti gaseasca minim 50 de sutimi ca sa iti mareasca nota cu cat iti gaseste nota asta e.
nu iti schimba cu nimica asa stiu eu poate ai dreptate.big grin scuze daca nu te-am putut ajuta.sad

| Wissy explică:

Pei daca stai sa te gandesti daca ar fi 8.60 si ar fi vorba despre 0, 5 tot e 9, 10. asta doar daca e 0.05laughing nu mai inteleg care si cum