| PopaDarius02 a întrebat:

Merita sa fac contestatie la limba romana la evaluarea nationala pentru maxim 15 - 20 de sutimi adica sa imi mareasca nota de la 8, 65 la un 8, 80-8, 85 dar nici nu as risca sa imi scada ca atunci m-am ars.Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu merita sa faci contestatie doar pentru atat, de altfel nici macar tu nu esti sigur ca-i bine sa faci.

| sweetys a răspuns:

Am impresia ca de la 50 de sutimi se ia in considerare. Sau cel putin asa era acum cativa ani.

| johnnny123 a răspuns:

Contestație faci atunci când ești 100% convins că lucrarea ta a suferit greșeli grave de corectură care au dus la o depunctare semnificativă.

Altfel aș zice să stai cuminte.

Ia pune-te puțin în locul profesorilor care trebuie să muncească în plus pentru a recorecta lucrările unor elevi doar pentru că aceștia au impresia că meritau 15 sutimi mai mult.

Crezi că asta îi face să fie mai binevoitori sau mai severi?