Întrebare recomandată | Chocolattex3 a întrebat:

Hei sunt din Bucuresti sunt clasa a 11a si as vrea sa stiu cam cum e la facultate de silvicultura din Brasov si ce materii sunt si cam cu ce te ajuta dupa ce termini facultatea meseria de inginer silvic? ce faci ca inginer silvic? si cum e la facultate? e grea admiterea? va multumesc daca v-ati pierdut cateva momente ajutandu-ma happy o zi buna

Răspuns Câştigător
| Bunoiu_Roberta-Maria_1998 a răspuns:

Eu personal zic sa mergi. E cea mai tare meserie posibila, mai ales daca esti baiat. Tata este inginer silvic, acum padurar. Este super fain, mai ales daca gasesti si un loc de munca bun. Tata a studiat la Brăneşti, la facultatea de acolo. I-a placut foarte mult si a prins multe fara sa invete. Acum o duce foarteeee bine. Plăcandu-i enorm, admiterea a fost usoara cat de cat. Ca inginer silvic te duci in padure si faci marcari ale arborilor, dar din moment ce cresti in functie devi din ce in ce mai putin ocupat, gen stai la birou si scrii cateva acte.