| MysteriousGirl14 a întrebat:

Hei
Sunt la profil real, daca dau bacul la biologie pot sa aleg din clasele a IX-a si a X-a sau a XI-a si a XIIa.
Ce mi-ai recomanda? a IX-a si a X-a sau a XI-a si a XIIa.
In ce ani e mai usoara materia?

2 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

E mai accesibila biologia vegetala si animala decat cea umana. Depinde care ti-a placut tie mai mult tongue

| kaliseei a răspuns:

Eu am dat a XI-a si a XII-a pentru ca e mult mai usor sa recuperezi in a XII-a ceea ce ai invatat in a XI-a, plus ca e mai proaspata materia de a XII-a, o inveti in timpul anului.
Si sa iti mai spun ceva, ceea ce inveti in a XI-a nu e tot pentru bac, e mai putin happy.
Eu am dat anul acesta din a XI-a si a XII-a si am luat 10, e foarte usor si se invata repede happy, iar problemele sunt mai usoare decat la biologia vegetala.
Bafta!